KAIŠIADORIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Asmenys Savivaldybės administracijoje priimami:

Pirmadienį–ketvirtadienį nuo 8.00 iki 12.00 val. ir nuo 12.45 iki 17.00 val.

Penktadienį nuo 8.00 iki 12.00 val. ir nuo 12.45 iki 15.45 val.,

Ne darbo laiku – trečiadienį iki 19.00 val. 113 kab., tel. (8 346) 20480; (8 346) 20450

Įstaigos, įmonės
  Biudžetinės įstaigos
  Švietimo įstaigos
  Kultūros įstaigos
  Neformaliojo ugdymo įstaigos
  Viešosios įstaigos
  Sveikata, medicina
  Savivaldybės valdomos įmonės
    Veikla ir ataskaitos
  Telefonai

Svarbi informacija

Asmenų apklausos anketa apie asmenų aptarnavimo kokybę Savivaldybės administracijoje

Prašymo forma kreipiantis į Savivaldybės merą

Prašymo forma kreipiantis į Administracijos direktorių

Vaikų priėmimas į ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupes

 

 

------------------------------------------------

 

KAIŠIADORIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS GALIMŲ PAVOJŲ IR EKSTREMALIŲJŲ SITUACIJŲ RIZIKOS ANALIZĖ

 

------------------------------------------------
  

           
              

          

                
   

.
 
 
 
    


       
  

     

Spausdinti
eng
Versija
neįgaliesiems
Gyventojams Verslininkams Turistams
Klausimai-atsakymai
Bendrieji klausimai
Laba diena,
norėčiau sužinotiti, ar Kaišiadorių rajono savivaldybė numačiusi lėšas kultūros darbuotojų kelionei į darbą/ iš darbo kompensuoti?
Ačiū.

Spausdinti
2019-09-10
Kultūros darbuotojams kelionės išlaidos į darbą ir iš jo nekompensuojamos.
Ar yra Kaišiadirių raj. sav. patvirtintos taisyklės, kurių nuostatų laikantis būtų galima sudeginti nupjautas šakas ir lapus žemės ūkio paskirties žemės sklype? Kokie reikalavimai keliami, kad žaliųjų atliekų deginimas būtų teisėtas? Spausdinti
2019-08-21

Sveiki, sodo atliekų deginimas yra teisiškai reglamentuotas, griežtai laikantis aplinkosaugos reikalavimų (pridedama):

Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/grynas/aplinka/kas-gresia-jei-savo-kieme-uzkursite-rudenini-lauza.d?id=79184445

Paaiškinta tvarka ir reikalavimai specialistų šiuose interneto puslapyje šiuose adresuose:

http://www.technologijos.lt/n/mokslas/gamta

teisės aktas:

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS APLINKOS MINISTRAS

 

ĮSAKYMAS

DĖL APLINKOS APSAUGOS REIKALAVIMŲ LAUKO SĄLYGOMIS DEGINANT AUGALUS AR JŲ DALIS PATVIRTINIMO

 

1999 m. rugsėjo 1 d. Nr. 269

Vilnius

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos aplinkos oro apsaugos įstatymo 20 straipsnio 4 dalimi,

tvirtinu Aplinkos apsaugos reikalavimus lauko sąlygomis deginant augalus ar jų dalis (pridedama).

 

 

Aplinkos Ministras                                                                                        Danius Lygis

  

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 1999 m. rugsėjo 1 d. įsakymu Nr. 269 (Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2016 m. liepos 14 d. įsakymo Nr. D1‑504 redakcija)

 

APLINKOS APSAUGOS REIKALAVIMAI LAUKO SĄLYGOMIS DEGINANT AUGALUS AR JŲ DALIS

 

1. Aplinkos apsaugos reikalavimai lauko sąlygomis deginant augalus ar jų dalis nustato sausos žolės, nendrių, šiaudų, laukininkystės ir daržininkystės augalinės kilmės liekanų (daržovių stiebai, lapai, virkščios, šaknys, piktžolės ir pan.), nukritusių lapų ar kitų nuokritų, nulūžusių ar nugenėtų šakų, sodininkystės, želdynų priežiūros liekanų ir kitokios medienos (išskyrus surinktos vykdant miškų ūkio veiklą) (toliau – Augalai) deginimo tvarką lauko sąlygomis Lietuvos Respublikoje ir draudimus, susijusius su šiuo deginimu.

2. Sausą žolę, nendres, nukritusius lapus, šiaudus, laukininkystės, daržininkystės, augalinės kilmės liekanas lauko sąlygomis leidžiama deginti tik surinktas (sugrėbtas) į krūvas, kai nėra galimybių jų kompostuoti (arba kompostavimas gali sąlygoti augalų kenkėjų plitimą) ar kitaip panaudoti, ne arčiau kaip 30 metrų nuo statinių. Deginimas turi būti nuolat stebimas, jį baigus, smilkstančią ugniavietę privaloma užgesinti užpilant vandeniu, smėliu ir pan.

3. Draudžiama deginti ražienas, taip pat nenupjautą ir nesurinktą (nesugrėbtą) žolę, nendres, javus ir kitas žemės ūkio kultūras, taip pat nenupjautus ar nenukirstus sumedėjusius augalus, išskyrus laukinių augalų deginimo atvejus, numatytus Lietuvos Respublikos saugomų teritorijų įstatymo nustatyta tvarka patvirtintuose gamtotvarkos planuose.

4. Draudžiama surinktus (sugrėbtus) Augalus, jų dalis ar krūvas deginti miškų gaisrams kilti palankiomis dienomis, tai yra esant IV–V klasės miškų gaisringumui (šias sąlygas nustato Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba, jas skelbia žiniasklaida).

5. Draudžiama surinktus (sugrėbtus) Augalus, jų dalis ar krūvas deginti miške, aukštapelkėse, durpingose vietose ar vietovėse, esančiose arčiau kaip 50 metrų nuo miško, aukštapelkės ar durpingos vietos, taip pat miestuose ir miesteliuose (išskyrus laužų kūrenimą, laužų kūrenimui nustatytose vietose).

6. Draudžiama kartu (ar atskirai) su surinktais (sugrėbtais) Augalais ar jų dalimis deginti bet kokias buitines, pramonines ir kitas atliekas, išskyrus atvejus, kai deginama mediena neapdorota jokiomis cheminėmis medžiagomis (dažais, lakais, klijais, impregnuojančiomis medžiagomis ir t. t.).

7. Sumedėjusių augalų dalis (stiebus, šakas, šaknis ir kt.) ar gaminius, pagamintus iš šių dalių, nenaudojant 6 punkte nurodytų cheminių medžiagų (toliau – mediena), lauko sąlygomis leidžiama sudeginti tik tada, kai nėra galimybių jas panaudoti ūkio reikmėms (šilumos energijai gauti kurą deginančiuose įrenginiuose, mulčiaus gamybai ir kt.) arba tai būtų nuostolinga.

8. Vengiant smulkiosios faunos žūties draudžiama deginti medieną jos neperkrovus, jei į krūvas ji buvo sukrauta anksčiau nei savaitę iki deginimo.

9. Iškylų, švenčių, stovyklų ir pan. renginių laužuose ir maisto gaminimo įrenginiuose (griliuose, šašlykinėse, ugniakuruose, rūkyklose ir pan.) leidžiama deginti medieną ir medžio anglį. Laužus leidžiama kurti tik nustatytose ir įrengtose vietose, taip pat privačios nuosavybės teise valdomuose žemės sklypuose, savininko nustatytose vietose, jei tai neuždrausta kitais teisės aktais (Lietuvos Respublikos žemės, Lietuvos Respublikos miškų, Lietuvos Respublikos saugomų teritorijų ir kiti įstatymai, juos įgyvendinantys teisės aktai).

10. Kilnojami maisto gaminimo įrenginiai (kepsninės, ugniakurai, rūkyklos ir pan.), kuriuose lauko sąlygomis gaminamas maistas ir naudojama atvira ugnis, turi būti pastatomi taip, kad nenukentėtų žolinė augalija, greta esantys medžiai ar krūmai, ir laikantis 12 punkte nustatytų reikalavimų. Po įrenginio naudojimo susidariusius pelenus, juos visiškai užgesinus, rekomenduojama išbarstyti dirbamoje žemėje.

11. Siekiant išvengti laužų kūrenimo tam neskirtose vietose, savivaldybių institucijoms, saugomų teritorijų direkcijomis, miškų urėdijoms savo administruojamose teritorijose įvertinus poreikį rekomenduojama įrengti reikiamą skaičių vietų, kuriose būtų galima rengti iškylas su galimybe susikurti ugnį.

12. Deginant Augalus, taip pat privaloma laikytis Bendrųjų gaisrinės saugos taisyklių, patvirtintų Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos direktoriaus 2005 m. vasario 18 d. įsakymu Nr. 64 „Dėl Bendrųjų priešgaisrinės saugos taisyklių patvirtinimo ir kai kurių Priešgaisrinės apsaugos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos direktoriaus įsakymų pripažinimo netekusiais galios“, ir Miškų priešgaisrinės apsaugos taisyklių, patvirtintų Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1995 m. balandžio 7 d. nutarimu Nr. 500 „Dėl Miškų priešgaisrinės apsaugos taisyklių patvirtinimo“, kitų galiojančių Lietuvos Respublikoje įstatymų ir teisės aktų nuostatų.

13. Kai sugrėbtų (surinktų) Augalų, jų dalių vieno deginimo metu deginamas kiekis viršija 5 m3 tūrio arba deginama iškart keliose vietose, apie deginimo vietą ir laiką ne vėliau kaip prieš 1 valandą telefonu privaloma pranešti artimiausiam Valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos padaliniui ir (ar) atitinkamos miškų urėdijos padaliniui (girininkijai).

14. Žemės savininkai, naudotojai ir valdytojai, pastebėję savo žemėje žolės, ražienų ar nesurinktų (nesugrėbtų) šiaudų gaisrą, nedelsdami privalo apie tai informuoti Bendrąjį pagalbos centrą telefonu 112 ir (arba) Valstybinę priešgaisrinę gelbėjimo tarnybą, o, jei dėl gaisro kyla pavojus artimiausiam miškui, – ir atitinkamos miškų urėdijos padalinį (girininkiją).

15. Žemės savininkai, naudotojai ir valdytojai, kurių žemėje nesilaikoma šių reikalavimų, taip pat kiti asmenys, nesilaikantys šių reikalavimų, baudžiami Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso nustatyta tvarka ir įstatymų nustatyta tvarka privalo atlyginti aplinkai padarytą žalą.

__________________

 

Kodėl V.Giržado progimnazijos darbuotojai (J.Ražanaitė, G.Kondratavičius, E.Bagdzevičienė) savo darbo metu dirba J.Morkūnaitės ir R.Paškausko organizuojamoje stovykloje Toliejoje? Spausdinti
2019-08-16

V. Giržado progimnazija organizavo mokinių turizmo renginį - stovyklą mokiniams „Sportuok, sveikai maitinkis ir būk stiprus“. Programos tikslas - ugdyti vaikų nuostatą sveikai ir saugiai gyventi, puoselėti sveikatą stiprinantį fizinį aktyvumą, skatinti atsakingą požiūrį į sveikų maisto produktų vartojimą, suprastų kenksmingų įpročių, netinkamos mitybos ir kitų sveikatą silpninančių veiksnių žalą ir t.t.  Šioje stovykloje, kuri dirbo visą parą, dalyvavo dvylika V. Giržado progimnazijos 2-7 klasių mokinių. Renginio vadovas mokytojas G. Kandratavičius, su juo dirbo dvi mokytojo padėjėjos.

Pagarbiai,
Rimutė Arlauskienė
Kaišiadorių rajono savivaldybės administracijos
Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja
Ar Kaišuadorių raj. sav. kompensuoja individualių valymo įrengimų įrengimą, kai nėra galimybės prisijungti prie gyvenvietės. Spausdinti
2019-08-08
Kaišiadorių rajono savivaldybė nekompensuoja individualių namų  gyventojams valymo įrenginių įrengimo.
Laba diena sergu psikikos liga su depresine busena ir kaišiadorių psichikos sv centro gydytoj siunčia i kauna dienos centra menasiui laiko važinėti pats bedarbis socialei remtinas man per brangu važinėti gal savivakdybe galėto skirti transporta pavežimu ? Spausdinti
2019-07-31

Kaišiadorių socialinių paslaugų centro Socialinių paslaugų teikimo tvarkos aprašo Spec. transporto paslaugų teikimo tvarka

Socialinės paslaugos teikiamos Kaišiadorių rajono savivaldybės teritorijoje gyvenamąją vietą deklaravusiems ir nuolat gyvenantiems gyventojams.

Specialiojo transporto paslauga teikiama asmenims, kurie dėl negalios, ligos ar senatvės turi judėjimo problemų ir/ar dėl nepakankamų pajamų negali naudotis visuomeniniu ar individualiu transportu.

Paslaugos gavėjai:

- vaikai, kuriems nustatytas vidutinis arba sunkus neįgalumo lygis;

- asmenys, kuriems nustatytas nuolatinės slaugos poreikis, 0-25% darbingumo ar didelių specialiųjų poreikių lygis;

- senyvo amžiaus vieniši ir vieni gyvenantys asmenys, kurių pajamos yra mažesnės nei 2 VRP dydžiai per mėnesį;

- asmenys, kuriems nustatytas vidutinių specialiųjų poreikių lygis arba 30-55% darbingumo lygis ir kurių pajamos yra mažesnės nei 2 VRP dydžiai per mėnesį;

Išimtiniais atvejais asmenys dėl sunkių judėjimo, regos ar neurologinių sutrikimų negalintys naudotis visuomeniniu ar individualiu transportu;

Transporto ir specialiojo transporto paslaugos teikiamos:

Vykstant į miesto ar respublikines gydymo, reabilitacijos ir ortopedijos įstaigas ar medicinos ir socialinės ekspertizės komisijas pirminiam ar pakartotiniam neįgalumo lygiui nustatyti;

Aprūpinant paslaugų gavėjus techninės pagalbos priemonėmis;

Išskirtiniais atvejais (ne pagal grafiką) transporto paslauga teikiama, kai:

- asmuo vyksta planinei operacijai;

- turi siuntimą sanatoriniam reabilitaciniam gydymui su numatyta data;

- gydytojas priima tik dienomis, nenumatytomis vežimo grafike ir pan.

Paslaugos teikiamos  Vytauto Didžiojo g. 44B, Kaišiadorys.

 

Dėl paslaugų prašome kreiptis pagal faktinę gyvenamąją vietą į seniūniją.
 
 
<< 1 ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... 21 ... 42 ... 82 >> 

Užduokite savo klausimą:
  
 
Registruotiems
Prisijungti per VAIISIS

Renginių
kalendorius

P A T K Pn Š S
   01020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Gegužė
    2025     

 

Naujienų prenumerata

Įveskite savo el. pašto adresą ir gaukite
Mūsų naujienas pirmieji


 
RSS naujienos



 Surask mus "Facebook"


 

 

 

Priemonių planas




 












 


 






























  

   




  
 
 







      
         

   
    
      

   







Lygių galimybių
kontrolieriaus tarnyba

        

Biudžetinė įstaiga. Katedros g. 4, LT- 56121 Kaišiadorys. Tel. (8 346) 20 480; (8 346) 20 441. Faksas (8 346) 51 244 meras@kaisiadorys.lt. dokumentai@kaisiadorys.lt. Juridinių asmenų registras, Kaišiadorių rajono savivaldybės administracijos kodas 188773916. Privatumo politika. Visos teisės saugomos.
© Kaišiadorių rajono savivaldybė.
 
Norėdami Jums pasiūlyti paslaugas mūsų interneto svetainėje, prašome leisti įrašyti Jūsų kompiuteryje (įrenginyje) tam tikrą informaciją – slapukus (angl. „cookies“).